Nauka przez zabawę dzięki klockom konstrukcyjnym

04-04-2022

Klocki konstrukcyjne pomocne w nauce

Układanie klocków to jedna z aktywności, która powinna towarzyszyć każdemu dziecku. Pobudzają kreatywność, rozwijają motorykę, umiejętności manualne, koordynację wzrokową i rozwijają wyobraźnię. Układanie klocków konstrukcyjnych uczy podstawowych zasad mechaniki oraz fizyki, a także uczy planowania oraz dążenia do celu. To także świetny sposób na naukę cierpliwości.
Te cechy sprawiają, że klocki z powodzeniem mogą być nazywane zabawką edukacyjną.
Klocki powinny być przede wszystkim świetną zabawą, a jeżeli podczas tej zabawy dziecko zdobywa nowe umiejętności i rozwija obecne? To połączenie idealne. Warto pamiętać także o tym, że klocki to jedne z najbardziej wytrzymałych i trwałych zabawek. Mając to na uwadze inwestycja w dobrej jakości klocki nie boli tak bardzo. Rodzic ma świadomość, że posłużą na długo i będą chętnie wykorzystywane przez dzieci do wielu zabaw na przestrzeni lat.

Klocki konstrukcyjne zabawa dla całej rodziny

Wspólnie spędzony czas podczas układania nowych konstrukcji czy późniejszej zabawy w odgrywanie scenek stworzonymi elementami to idealny sposób na pogłębienie więzi rodzinnych. Poświęcenie dziecku czasu i zainteresowanie się jego zajęciem z pewnością sprawi mu ogromną przyjemność.

nauka przez zabawę dla dzieci

Klocki konstrukcyjne pomocne w nauce

Klocki konstrukcyjne mogą być wykorzystywane także jako narzędzie służące do rozwijania różnych umiejętności dzieci.

Nauka i rozwój mowy

Kolorowe klocki to świetna zachęta dla dzieci do nauki kolorów, a także nazywania poszczególnych kształtów. Starsze dzieci mogą uczyć się za pomocą klocków sylabizowania oraz składania poszczególnych wyrazów. Wystarczy nakleić wydrukowane słowa i nakleić na klocki. Taka przestrzenna nauka będzie bardziej interesująca.

Nauka liczenia

Liczenie, grupowanie, sortowanie, wybieranie zbiorów z większą lub mniejszą liczbą… Tutaj możliwości jest wiele, a wizualne przedstawienie tego dziecku z pewnością bardziej go zachęci do nauki niż karty pracy.


Trening umiejętności społecznych

Wspólna zabawa klockami z rówieśnikami to także trening umiejętności pracy w grupie, dzielenia się i współdziałania.

Klocki konstrukcyjne to nieograniczone możliwości, które sprawią dzieciom wiele radości. Odpowiednio dobrane przyniosą wiele dobrego, bo nauka przez zabawę to najlepszy rodzaj poznawania świata przez dzieci.