Od kiedy klocki dla dzieci?

18-01-2022

Wszechstronne zalety, jakie ma układanie klocków dla rozwoju dziecka, są dobrze znane rodzicom. Poprzez budowanie klockowych konstrukcji, maluchy budują jednocześnie pewność siebie oraz wiarę we własne możliwości. Dodatkowo rozwijają wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, a także koordynację ruchowo- wzrokową. Zastanawiasz się, jaki wiek dziecka jest odpowiedni, aby rozpocząć przygodę z klockami? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Bezpieczna zabawa klockami

Małe dzieci mają szczególną skłonność do tego, aby brać do buzi wszystko, co tylko znajdzie się na ich drodze. To zmusza rodziców do nieustannego pilnowania swojej pociechy i trzymania małych, łatwych do połknięcia elementów z daleka od jej zasięgu. „Smakowanie” różnych przedmiotów jest dla dziecka sposobem na poznawanie otaczającego je świata, rozmaitych materiałów oraz struktur. Z tego względu zestawy klocków, które często posiadają małe elementy lub ostre zakończenia, nie są odpowiednią zabawką dla najmłodszych dzieci.
Jeśli Twoja pociecha ukończyła już pierwszy rok życia, możesz dla niej wybrać zestaw klocków składający się z dużych elementów, który jest odpowiedni dla dzieci w tym wieku. Taki wybór daje gwarancję, że dziecko będzie mogło bezpiecznie się bawić i budować swoje pierwsze, chociażby najprostsze konstrukcje z klocków.

Klocki konstrukcyjne – od ilu lat?

Chcesz kupić swojemu dziecku rozbudowany zestaw klocków, który umożliwia tworzenie rozmaitych konstrukcji, ale nie wiesz, czy to odpowiedni wybór dla małego dziecka? Ze względu na występowanie małych elementów, klocki konstrukcyjne są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. W tym wieku większość dzieci nie ma już skłonności, aby brać różne przedmioty do buzi, jednak tempo rozwoju u każdego malucha może być nieco inne. Rodzic najlepiej zna swoją pociechę i może samodzielnie zdecydować, czy po ukończeniu 3 roku życia kupić swojemu dziecku zestaw klocków konstrukcyjnych, czy też zaczekać z takim prezentem, aż maluch jeszcze podrośnie.

Kreatywne zestawy klocków dla dzieci od 3 roku życia

Nasze zestawy klocków konstrukcyjnych REKO składają się z solidnych, a jednocześnie bezpiecznych dla dziecka elementów. Z tego względu, śmiało można je podarować już trzylatkowi. Wszystkie zestawy posiadają certyfikat jakościowy CE.
Klocki REKO zapewniają bardzo dużą swobodę w konstruowaniu, umożliwiając tworzenie przestrzennych brył i różnorodnych kształtów. Dzięki temu, wspierają dziecięcą kreatywność, orientację przestrzenną i motorykę w szerokim zakresie. Samodzielnie projektowanie i modelowanie zwiększa u dziecka wiarę we własne możliwości.
Klocki konstrukcyjne REKO to bezpieczny i pewny wybór dla trzylatków, jak również starszych dzieci. Możliwość budowania wciąż nowych konstrukcji sprawia, że zabawa nigdy się nie nudzi i może nie mieć końca!