Czego uczy zabawa klockami?

21-09-2021

Korzyści z układania klocków konstrukcyjnych

Klocki konstrukcyjne o różnych kształtach i kolorach zapewniają świetną rozrywkę dzieciom w różnym wieku. Często już nawet trzylatki potrafią samodzielnie tworzyć rozbudowane konstrukcje. Układanie klocków ma wielokierunkowy wpływ na rozwój malucha. Jakie są zalety klocków konstrukcyjnych? Przede wszystkim, korzystnie oddziałują one na rozwój:

  • wyobraźni przestrzennej,
  • kreatywności,
  • zdolności manualnych,
  • zręczności,
  • koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • sprawności umysłowej.

Ponadto, układanie klocków konstrukcyjnych to doskonały trening cierpliwości oraz planowania. Dziecko uczy się również wytrwałości w dążeniu do celu. Układając klocki konstrukcyjne, maluch może także poznawać rozmaite kształty i kolory. Nauka przez zabawę klockami ułatwia dziecku przyswajanie nowych informacji i poszerzanie swoich umiejętności. To znakomita rozrywka połączona jednocześnie z nauką!

Klocki konstrukcyjne – doskonała rozrywka dla każdego dziecka

Zalety klocków konstrukcyjnych można by wymieniać bardzo długo. Ta niezwykle uniwersalna, a przy tym rozwijająca zabawa jest odpowiednia dla wszystkich dzieci – zarówno tych młodszych, jak i tych starszych. Dzięki temu stanowi sprawdzony pomysł na zabawę dla rodzeństwa z dużą różnicą wieku. Wspólne układanie klocków razem ze swoimi dziećmi to wspaniały sposób na pogłębianie więzi oraz kreatywne spędzanie czasu. Maluchy mogą również układać klocki samodzielnie, co zapewni rodzicom chwilę wytchnienia i pozwoli z czystym sumieniem zająć się innymi domowymi obowiązkami.
Zestaw klocków składający się z elementów o różnych kształtach zapewnia dzieciom wiele możliwości układania, dzięki czemu Twoja pociecha z pewnością szybko się nie znudzi. Układanie klocków i tworzenie rozbudowanych konstrukcji to gwarancja doskonałej zabawy nawet przez wiele godzin.

Jakie klocki konstrukcyjne wybrać dla swojego dziecka?

Dziecięcą kreatywność i wyobraźnię najlepiej wspierają zróżnicowane zestawy klocków umożliwiające tworzenie przestrzennych konstrukcji. Takie właśnie są funkcjonalne Reko Klocki w kształcie brył geometrycznych – trójkątów równobocznych i równoramiennych, kwadratów, pięciokątów foremnych oraz sześciokątów foremnych, które można w łatwy i zarazem trwały sposób łączyć ze sobą. Reko Klocki mają różne kolory, dzięki czemu mogą być pomocne przy przy nauce rozróżniania barw. Dostępne są zestawy składające się z różnej ilości elementów, np. 120, 180 czy nawet 520 elementów. Za pomocą różnokształtnych klocków, dziecko może tworzyć bryły wypukłe, wklęsłe oraz przestrzenne o fantazyjnych kształtach. Wystarczy odrobina kreatywności, aby skonstruować wiele niezwykłych budowli!