Jak zacząć budować z klocków konstrukcyjnych?

26-07-2021

Pierwsze kroki z klockami konstrukcyjnymi Reko

Ze względu na bogactwo kształtów i kolorów, wielofunkcyjne klocki dla dzieci Reko zapewniają różne możliwości konstruowania. Tym samym wspierają rozwój dziecka w wielokierunkowy sposób, rozwijając u niego zdolność myślenia przestrzennego oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Klocki Reko łączą się w bardzo prosty sposób za pomocą zawiasów kulowych. Pozwalają one na łączenie elementów na płasko, jak również pod kątem w zakresie od 45° do 315°. W każdym zestawie znajdują się elementy w 5 kształtach bazowych. Wszystkie klocki są ze sobą kompatybilne i posiadają ten sam sposób łączenia.

Tworzenie konstrukcji płaskich i przestrzennych

Reko to ciekawe klocki dla dzieci, które natychmiast zyskają sobie sympatię wśród małych konstruktorów i zapewnią świetną zabawę na długi czas. Tworzone konstrukcje mogą być płaskie lub przestrzenne – wszystkie zależy od wyobraźni i pomysłowości Twojego malucha. Po połączeniu, klocki mogą przechylać się względem siebie nawet o 270°, dzięki czemu skonstruowane przez dziecko obiekty mogą się poruszać, a zabawa staje się jeszcze ciekawsza i wciągająca.
Przy odrobinie wyobraźni, Twoje dziecko może tworzyć najrozmaitsze budowle z klocków konstrukcyjnych i mieć przy tym świetną rozrywkę. Fantastyczne budynki, wieże, pojazdy, a może zwierzęta lub postacie? Możliwości tworzenia z klockami Reko są praktycznie nieograniczone! Przygodę z klockami konstrukcyjnymi można rozpocząć od mniejszego zestawu, aby następnie rozbudowywać go o kolejne zestawy umożliwiające budowanie większych i bardziej urozmaiconych konstrukcji. Ostrzegamy – ta zabawa potrafi być naprawdę wciągająca!