Klocki konstrukcyjne dla 4 latka - jak wybrać?

10-09-2021

Klocki dla małych dzieci- zalety

Dzieci już od najmłodszych lat mają głowę pełną pomysłów. Aby wspierać ich kreatywność i wyobraźnię, warto zachęcać je do układania klocków. Rodzice z pewnością będą zaskoczeni widząc, jak niezwykłe konstrukcje może tworzyć ich kilkuletnia pociecha. Jakie są zalety klocków konstrukcyjnych? Oprócz rozwoju manualnego, a także wspierania kreatywności i wyobraźni przestrzennej, klocki mają istotny wpływ na samoocenę dziecka. Tworzenie własnych budowli oraz pochwały usłyszane od rodziców dodają dziecku pewności siebie i zachęcają do dalszego konstruowania. Inne zalety klocków konstrukcyjnych to wiele możliwości zabawy. Przy odrobinie kreatywności, maluch może eksperymentować i wymyślać coraz nowsze pomysły na kreatywną zabawę. Klockami można bawić się samodzielnie, jak również z innymi dziećmi, np. ze swoim rodzeństwem lub rówieśnikami. Taka zabawka jest wyjątkowo uniwersalna – przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom w różnych kategoriach wiekowych.


Wybór klocków konstrukcyjnych dla małego dziecka

Jakie klocki konstrukcyjne dla 4 latka będą odpowiednie? Bardzo ważnym aspektem przy wyborze jest bezpieczeństwo. Klocki konstrukcyjne powinny być dopasowane do wieku dziecka oraz jego możliwości. Łatwo łączące się ze sobą elementy zachęcają malucha do tworzenia wielu kreatywnych konstrukcji. Klocki dla małych dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Warto również, aby klocki charakteryzowały się bogatą i żywą kolorystyką, która dodatkowo uatrakcyjni zabawę i co więcej, pomoże w nauce rozróżniania kolorów.


Sprawdzone klocki konstrukcyjne dla 4 latka

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich klocków dla 4 latka? Zapoznaj się z barwnymi zestawami klocków konstrukcyjnych REKO w kształcie wielokątów, które pozwolą dziecku budować niezwykłe przestrzenne bryły. Zestawy składają się z elementów o różnych formach – trójkątów, kwadratów, pięciokątów oraz sześciokątów, z pomocą których Twoja pociecha może tworzyć rozmaite konstrukcje. Kolorowe klocki dla małych dzieci REKO to gwarancja świetnej, a przy tym kreatywnej rozrywki na długie godziny. Trwałe, wytrzymałe i solidnie wykonane, pozwalają na wielokrotne konstruowanie i będą służyły dziecku przez długi czas. Klocki są produktem polskiej firmy REKO, która stawia na rozwój poprzez zabawę. W ofercie dostępne są zestawy o różnej ilości elementów – 120, 180, a dla bardziej zaawansowanych konstruktorów nawet 520 elementów. Doskonała zabawa dla całej rodziny gwarantowana!